Logistyka
to łańcuch działań
nieprzypadkowych

TSLogistic

Time critical – gdy czas dostawy jest najważniejszy

Czas dostawy towaru należy do podstawowych czynników, który należy określić podczas ustalania warunków transportu. Wskazanie ETA pozwala odbiorcy zaplanować przyjęcie towaru oraz dalsze czynności z nim związane. 

Co zrobić, gdy Twój towar musi dotrzeć do odbiorcy w bardzo krótkim czasie, a ewentualne opóźnienie może powodować dotkliwe straty finansowe? Skorzystaj z naszej specjalistycznej usługi, jaką jest cargo lotnicze time critical.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • CZYM JEST TIME CRITICAL?
  • CZYM SĄ PRZEWOZY CARGO CZARTEROWE?
  • CZYM SĄ PRZEWOZY CARGO LOTNICZE ON BOARD COURIER (OBC)?

Czym jest cargo lotnicze time critical?

Usługa transportu lotniczego time critical polega na terminowej dostawie towarów w jak najkrótszym czasie. Koszt samego transportu schodzi na dalszy plan, ponieważ ewentualne opóźnienie może wiązać się z powstaniem strat finansowych dla nadawcy lub odbiorcy towaru. 

Najczęściej z tego typu usług korzystają klienci biznesowi działający w branżach:

  • PRODUKCYJNEJ,
  • AUTOMOTIVE,
  • OCHRONY ZDROWIA.

Time critical jest odpowiedzią na nagłe zapotrzebowanie transportowe zleceniodawcy. Dlatego zawsze możesz liczyć na kontakt z naszym doświadczonym zespołem spedytorów, także poza standardowymi godzinami pracy.

Właściwie zaplanowanie trasy oraz środków transportu do ekspresowej realizacji usługi time critical jest kluczowe, aby stworzyć kompleksową ofertę, która będzie odpowiadać Twoim potrzebom. Realizacja cargo lotniczego time critical w systemie door-to-door wymaga połączenia oraz skutecznej koordynacji transportu drogowego i lotniczego.

We wskazanym przez Ciebie miejscu dedykowany samochód dostawczy lub ciężarowy odbiera towar. Po załadunku auto niezwłocznie udaje się na lotnisko, które oferuje najszybsze możliwe połączenie z portem lotniczym znajdującym się w okolicy miejsca przeznaczenia. Stamtąd towar odbierany jest kolejnym dedykowanym pojazdem dostawczym lub ciężarowym, który w najkrótszym możliwym czasie zrealizuje dostawę do miejsca docelowego. 

Time critical to specjalistyczna usługa, której nie da się zrealizować bez odpowiedniej wiedzy i doświadczenia. Zaprojektowanie pod presją czasu skutecznego i terminowego rozwiązania transportowego to wymagające zadanie.  Skorzystaj z fachowej wiedzy i bogatego doświadczenia naszego zespołu spedytorów wyspecjalizowanych w każdej dziedzinie transportu. Zlecając nam transport time critical masz pewność, że usługa zostanie zrealizowana odpowiedzialnie i z zachowaniem najwyższych standardów.

Czym są przewozy cargo czarterowe?

Usługa przewozów cargo czarterowych przeznaczona jest dla szybkich dostaw towarów o większych gabarytach. Na podstawie wskazanych przez zleceniodawcę wymiarów oraz wagi przesyłki dobierany jest właściwy statek powietrzny. W takich okolicznościach rozwiązaniem jest dedykowany samolot lub helikopter wyczarterowany na potrzeby realizacji konkretnego zlecenia. Pozwala to na najszybszą możliwą realizację usługi transportowej, a ponadto cała powierzchnia załadunkowa pozostaje do dyspozycji zleceniodawcy.

Czarter cargo samolotów transportowych to specjalistyczna usługa, która wymaga doświadczenia oraz skutecznej organizacji całego procesu. Koszty związane z czarterem całego samolotu transportowego są bardzo wysokie. Transporty czarterowe są rozwiązaniem dla kluczowych wysyłek większych partii towarów, dla których najszybszy najszybszy możliwy czas dostawy jest ważniejszy niż cena.

Czym są przewozy lotnicze on board courier (OBC)?

Ekspresowa przewozy cargo lotnicze on board courier (OBC) przeznaczone są dla pilnych oraz cennych lub poufnych przesyłek. Twoja przesyłka wysyłana usługą OBC przez cały czas trwania transportu będzie pod opieką doświadczonego kuriera, który wsiądzie z nią na pokład samolotu rejsowego. Dostawa może być zrealizowana do dowolnego kraju na Świecie, gdzie dostępne są połączenia lotnicze. 

Usługa OBC przeznaczona jest dla małych ilości towaru, które zmieszczą się w bagażu podręcznym kuriera. Najczęściej ten rodzaj ekspresowego transportu lotniczego stosowany jest dla dostaw:

  • MAŁYCH CZĘŚCI SAMOCHODOWYCH
  • POUFNEJ DOKUMENTACJI
  • PRÓBEK MEDYCZNYCH

Jeśli wysyłasz towar poza teren Unii Europejskiej, zorganizujemy dla Twojej przesyłki odprawę celną, także poza standardowymi godzinami pracy. 

Potrzebujesz ekspresowego transportu, który zostanie zrealizowany w profesjonalny oraz odpowiedzialny sposób? 
Skontaktuj się z nami już dziś!