Logistyka
to łańcuch działań
nieprzypadkowych

TSLogistic

Rola spedycji w łańcuchach dostaw

Rola Spedycji w Łańcuchach Dostaw

Spedycje stanowią istotne ogniwo globalnych łańcuchów dostaw. Według klasycznej definicji działalność spedycyjna polega na organizowaniu przewozu ładunków i wykonywania wszystkich lub niektórych czynności z tym związanych. Sprawdź, jak jaka jest rola spedycji w zarządzaniu nowoczesnymi łańcuchami dostaw.

Łączenie ogniw łańcuchów dostaw

Spedycja w łańcuchach dostaw pełni funkcję ogniwa, które łączy przedsiębiorstwa produkcyjne i handlowe z rynkiem transportowym. Działalność spedycyjna w dużym skrócie polega na spełnianiu oczekiwań klientów przy użyciu floty należącej do przewoźników. Nic jednak nie stoi jednak na przeszkodzie, aby spedycja korzystała także z własnych środków transportu. Natomiast podczas organizacji transportu drogowego, lotniczego, kolejowego, morskiego bądź kombinowanego kluczową rolą spedytora jest zapewnienie bezpieczeństwa przesyłki oraz zabezpieczenie interesów zleceniodawcy i przewoźnika.

Dopasowanie środka transportu i warunków przewozu do wymogów przesyłki to podstawowe obowiązki spedytora. W tym celu niezbędne jest wnikliwe rozpoznanie potrzeb i oczekiwań zleceniodawcy. Na tym etapie niezwykle przydatne jest także fachowe doradztwo ze strony spedytora. Warto dokładać starań, aby proces komunikacji z klientem przebiegał w partnerskiej atmosferze, ponieważ znacznie ułatwia to budowania długotrwałych i owocnych relacji biznesowych.

Planowanie i nadzorowanie przebiegu transportu

Ramy czasowe stanowi jeden z fundamentów każdej usługi transportowej. Na podstawie informacji uzyskanych od zleceniodawcy, a także swojej wiedzy i doświadczenia, spedytor wykonuje następujące czynności:

  • ustalenie terminów i adresów załadunku oraz dostawy przesyłki,
  • określenie czasu realizacji transportu, w skrócie TT (ang. transit time)
  • wskazanie przewidzianego czasu dostawy – skrót: ETA (ang. estimated time of arrival)

Dokładne wskazanie terminów załadunku i dostawy jest niezbędne m.in. w celu zaplanowania czynności magazynowych związanych z nadawaniem i odbieraniem przesyłek. Transport składa się z wielu zmiennych, więc nawet najlepszy plan może wymagać korekty np. z powodu trudnych warunków atmosferycznych lub awarii środka transportu. Dlatego doświadczony spedytor wie jak ważne jest stałe monitorowanie przebiegu transportu, a w przypadku wystąpienia nieoczekiwanych zdarzeń niezwłocznie informuje o nich zleceniodawcę.

Chcesz sprawdzić aktualne stawki za transport drogowy, morski, lotniczy lub kolejowy? Wystarczy, że skontaktujesz się z nami i przekażesz podstawowe informacje dotyczące ładunku, który chcesz przewieźć. Czy wiesz, że ponad 90% zapytań kierowanych do naszego działu handlowego zostaje wyceniona w czasie krótszym niż 15 minut? Kliknij poniższy link i skontaktuj się z nami już teraz, aby poznać aktualne stawki transportowe: handlowy@tslogistic.com.pl

Jednostanowiskowa organizacja wszystkich procesów transportowych

Współpraca zleceniodawcy ze spedycją znacznie ułatwia kompleksowe zarządzanie zintegrowanymi łańcuchami dostaw. Niezawodność dostaw towarów stanowi fundament usług spedycyjnych, które zapewniają m.in. ciągłość produkcji oraz dystrybucji wytwarzanych dóbr. Nowoczesne rozwiązania logistyczne sięgają jednak znacznie dalej poza klasyczny zestaw usług przewozowych, który ma na celu organizację ruchu towarów pomiędzy uczestnikami łańcuchów dostaw.

Kompleksowa oferta usług spedycyjnych może stanowić wydajną formę outsourcingu dla wielu przedsiębiorstw. Dzięki temu zleceniodawca może skupić się na kluczowych obszarach swojej działalności gospodarczej, a sprawy związane z logistyką przekazać do realizacji zaufanemu partnerowi. W ramach kompleksowych usług spedycyjnych każdy klient może liczyć na wsparcie m.in. w następujących obszarach:

  • magazynowanie,
  • przeładunki,
  • obsługa celna przesyłek,
  • doradztwo transportowe,
  • ubezpieczenie cargo.

Odpowiedzialność bazująca na doświadczeniu i wiedzy

Rozwiązania logistyczne wspierające globalne łańcuchy dostaw są tak wydajne, jak ich najsłabsze ogniwo. Dlatego odpowiedzialne usługi spedycyjne powinny zostać zaprojektowane od podstaw na solidnych fundamentach, do których należą wiedza i doświadczenie. W TSLOGISTIC tworzenie odpowiedzialnych rozwiązań logistycznych zostało wpisane w DNA firmy już pierwszego dnia działalności.

Na przestrzeni ostatnich 14. lat wysoka jakość naszych usług znalazła swoje potwierdzenie w wielu zaszczytnych tytułach i certyfikatach. Jedną z największych miar sukcesu jest jednak liczne i stale rosnące grono klientów, którzy korzystają z naszych sprawdzonych rozwiązań spedycyjnych. Skontaktuj się z nami już dziś i przekonaj się, jak wiele korzyści dla Twojej firmy może nieść współpraca z niezawodnym operatorem logistycznym!